LG
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 646.00 mm |
| Gross height (mm) | 115.00 mm |
| Gross weight | 9.10 kg |
| Gross width (mm) | 1075.00 mm |
| Net weight | 6.80 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 22 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 1840.00 g |
| Plastic (No PET) | 460.00 g |
| Producer | LG |
| Tare weight (kg) | 2.30 kg |
| TI weight (kg) | 0.022 kg |
| Type of battery | Battery |
| Volume (m3) | 0.08 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: lg, 43ua73003la, telerid

